Zawody Karate-Kyoukushinkai

Sztuki walki | 08 Styczeń 2013

Pod koniec ubiegłego roku odbyły się dwa turnieje karate kyoukushinkai, w których brali udział podopieczni trenera Zbigniewa Zaborskiego

Pierwszy z nich odbył się 09.12.2012 r. i był to otwarty turniej karate kyoukushin dzieci, kadetów i juniorów. Zawody otworzył uroczyście Honorowy Prezes polskiej federacji Karate Shinkyokushinkai Krzysztof Borowiec V Dan, który był jednocześnie sędzią głownym tych zawodów. W turnieju uczestniczyło 174 zawodników z całej polski a ich zmagania oglądało 500 widzów. Bardzo dobrze zaprezęntowali się nasi zawodnicy zdobywając w swoich kategoriach złote medale są to: Oskar Bartosik, Adrian Banaszewski, Bartek Pająk.

Drugim turniejem, w którym brali udział nasi zawodnicy był IX Świętokrzyski Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin, który odbył się 8 grudnia 2012 roku w Kielcach. W turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników z ponad 30 klubów województwa świętokrzyskiego. Kielecka publiczność jak zwykle dopisała , zmagania karateków oglądało blisko 1000 osób. Zawody odbywały się w dwóch formułach: kata i kumite oraz przy podziale na poszczególne kategorie wiekowe. Bardzo dobrze spisali się podopieczni senseia Zbigniewa Zaborskiego, którzy wywalczyli:

w kategori kata chłopcy : Oskar Bartosik 1 miejsce, w kategorii kumite chłopcy: Adrian Banaszewski 1 miejsce, Bartek Pająk 1 miejsce. Kategorii kumite dziewcząt : Wereszczak Klaudia 1 miejsce, Purtak Iwona 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz zawodniczkom i życzymy kolejnych sukcesów w karate.
  
Do góry Powrót
Polub nas na facebooku!